7 ilgaamžiškumo žingsniai pagal dr. Vicente Mera

Rugsėjo viduryje klinikoje viešėjo vienas žymiausių pasaulyje ilgaamžiškumo ekspertų – dr. Vicente Mera. Jau 25-erius metus jis dirba ilgaamžiškumo srityje, o pastarąjį dešimtmetį vadovauja vidaus ligų ir senėjimo prevencijos padaliniui SHA Wellness klinikoje Ispanijoje.
2021 m. dr. Vicente Mera tapo European Award in Medicine nugalėtoju Antiaging Medicine kategorijoje. Jo klientų sąraše – pasaulio žvaigždės: modeliai, aktoriai ir tokie garsūs sportininkai kaip Cristiano Ronaldo. Planuojama, kad daktaras reguliariai atvyks konsultuoti klientų ir Lietuvoje.
Pagrindinė Dr. Mera idėja yra ta, kad mūsų gyvenimo trukmė kuo labiau sutaptų su mūsų geros sveikatos trukme. Dr. Vicente Mera yra knygos „Jaunas bet kokio amžiaus” autorius. Joje jis pateikia 7 svarbiausius komponentus sveikam ir ilgam žmogaus gyvenimui. Šiuos žingsnius jis pristatė ir svečiams AUM Wellness klinikoje Lietuvoje.

Norėtum susipažinti su geresniu savimi?

Registruokis vizitui jau dabar.

Registracija

7 ilgaamžiškumo žingsniai pagal Dr. Vicente Mera

1. Sveika mityba

Anot Dr. Mera, sveika mityba yra žmogaus ilgaamžiškumo pagrindas. „Visi giridime, bet dar vis mažai laikomės teisingų mitybos principų. Tad noriu akcentuoti, kad 75% mūsų mitybos raciono turėtų sudaryti daržovės. Būtinai turime vartoti sveikųjų riebalų, kurių gausu tokiuose produktuose kaip avokadai, alyvuogių aliejus, riešutai ir sėklos. Turėtume vengti pieno, cukraus ir gliuteno turinčių produktų. Apskritai, turėtume valgyti 80% tiek, kiek norisi. Labai svarbu išlaikyti kūną liekną ir neužauginti per didelio riebalinio sluoksnio. Tai itin svarbus ilgaamžiškumo komponentas”, – teigė jis.

Jis pats teigia, kad daug ką turėtume kopijuoti iš ilgaamžiškiausios tautos – japonų. Tad pats kasdien valgo ir rekomenduoja visiems – dažnai valgyti miso sriubą, kuri turi daug žarnynui reikalingų probiotikų, vitaminų ir kitų naudingų medžiagų, bei mažina alkio jausmą.

2. Tinkamas judėjimas: jėgos ir kardio treniruotės

Daktaro teigimu, optimaliausias judėjimo protokolas sudarytas iš trijų komponentų: jėgos treniruočių, kardio treniruočių ir tempimo pratimų. Anot jo, žmogus turėtų praktikuoti 3 jėgos treniruotes per savaitę orientuotas į skirtingas raumenų grupes. Tai labai svarbu metams bėgant, nes raumenų masė mažėja ir kartu mažėja žmogaus mobilumas. Dėl to senatvėje padažnėja kritimų atvejų, kurie baigiasi kaulų lūžiais ar kitomis komplikacijomis. Raumenų masės išlaikymas yra vienas esminių ilgaamžiškumo pagrindų.

Dr. Mera rekomenduoja įtraukti ir 3–4 kardio treniruotes per savaitę. Tai padeda užtikrinti žmogaus kardiovaskuliarinės sistemos sveikatą ir aprūpinti organus reikiamomis medžiagomis.

Mažiausiai, ką galėtume daryti, pasak jo, yra per savaitę nueiti bent 50 000 žingsnių. Taip pat, labai svarbu nepamiršti tempimo pratimų. Lankstumui ir stabilumui gerinti jis rekomenduoja skirti bent 5–10min prieš treniruotę.

3. Nuoseklus streso valdymas

Daktaro teigimu, turime išmokti valdyti savo mentalines būsenas ar ieškoti aktyviai stresą mažinančių praktikų, kurias galėtume praktikuoti reguliariai. „Būtina į rutiną įtraukti bent vieną iš streso mažinimo praktikų: atidą (mindfulness), pranajamą, tai chi, jogą, meditaciją ar chi qung”, – teigė jis.

4. Papildai, vitaminai ir hormonų terapija

Reguliariai tikrinti savo hormonų kiekius, laikui bėgant taikyti pakaitinę bioidentiškų hormonų terapiją. Dr. Mera yra vienas iš lyderiaujančių gydytojų taikančių šią terapiją pasaulyje. Jo teigimu, tai neišvengiamai bus itin populiari praktika ilgaamžiškumo temoje.

Taip pat, savo paskaitoje įvardijo, kokius papildus turėtume vartoti. Tarp jų buvo minimos Omega-3 riebiosios rūgštys, resveratrolis, NADH+, astaksantinas, vitaminas C ir kiti reikalingi papildai pagal kiekvieno individualius poreikius ir esama būklę.

5. Toksinų šalinimas

Dr. Mera nurodė, kad labai svarbu iš organizmo valyti toksinus aktyviai sportuojant ir prakaituojant, taip pat reguliariai lankytis saunoje. Jo teigimu, reikia reguliariai laikytis detoksikuojančių dietų, gerti daug vandens ir žalios arbatos. Vengti maisto produktų, kuriuose gausu toksinų. Kiek įmanoma labiau vengti plastiko ir plastikinių pakuočių ruošiant ar laikant maisto produktus.

Kiek įmanoma labiau vengti plastiko ir plastikinių pakuočių ruošiant ar laikant maisto produktus.

6. Sveika žarnyno mikrobiota

Savo paskaitoje daktaras akcentavo, kad turėtume laikytis sveikos mitybos principų ir reguliariai tikrinti žarnyno mikrobiotą. Jei tik leidžia sveikata – vengti antibiotikų vartojimo. Sąmoningai į mitybos racioną įtraukti prebiotikų, probiotikų ir postbiotikų.

7. Užtektinai kokybiško miego

Anot dr. Mera, kiekvienam žmogui reikalingos 7-8 kokybiško miego valandos. Labai svarbu užtikrinti, kad miegamajame kambaryje būtų tamsu, nes šviesa ir tamsa reguliuoja melatonino išsiskyrimą. Geriau miegosite, jei kambaryje bus žemesnė temperatūra. Dr. Mera rekomenduoja bent 3 valandas prieš miegą nevalgyti ir nevartoti alkoholio, nes tai ypač sutrikdo miego kokybę. Prieš miegą vertinga medituoti ar atlikti kvėpavimo pratimus. Taip pat, itin svarbu atsižvelgti į tai, kad mūsų kūnui reikia režimo, todėl geriausios kokybės miegas gali būti pasiektas tik einant gulti ir keliantis visada tuo pačiu metu.

Renginio akimirkos:

Registracija vizitui

Norėdami užsiregistruoti paslaugai kviečiame skambinti telefonu arba užpildyti šią registracijos formą ir susisieksime su Jumis dėl tinkamiausio laiko ir paslaugos parinkimo.

Registracija telefonu

+370 618 11108